Polievky recepty

Polievka je základ a preto by ste už od skorého veku mali naučiť jesť aj svoje deti. Mňa osobne kedysi babička strašila tým, že ak polievky nebudem jesť pôjdem do nemocnice, kde nebudem jesť nič iné len chrupavky. V nemocnici som síce neskončila, ale s pribúdajúcim rokom si sama z času na čas varím alebo objednávam v reštauráciách polievky.

A samozrejme nie je nad typickú slepačiu polievku, ktorá je chutná a výživná. Hlavne dobrá, keď je človek chorý.  Pribúdajúcim vekom sa menia aj chute človeka a niet divu, že po niekoľkých rokoch vám bude chutiť to, na čo ste kedy zanevreli. Jedno je však isté, polievky patria medzi najlacnejšie a najzdravšie varianty stravovania. Zasýtia bruško, ale pritom sú zvyčajne nízko kalorické.

Dnes už polievku vieme urobiť z čohokoľvek. Z ryby, hríbov, zeleniny alebo dokonca aj ovocia a množstva iných ingrediencií. Recepty je možné čerpať z kníh alebo z internetu. Práve tu nájdete množstvo rád, ako správne variť a nič neskaziť. Veľkým pomocníkom 21. storočia sa stali video receptáre, ktoré ponúkajú veľkú pomoc.

Výhodou je, že sú polievočky veľmi jednoduché a zaberú vám minimálny čas. Polievky sú vhodné pre ľudí s diabetes, s nadváhou alebo pre tých, ktorí si chcú jednoducho udržať štíhlu líniu.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Chutné polievky a označený , , , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.